Oszustwa na wizytówkę Google Moja Firma

Google Moja Firma to świetne darmowe narzędzie, które pomoże Ci zdobyć klientów i sprawić, aby Twój biznes był bardziej rozpoznawalny lokalnie. Niestety, pojawia się coraz więcej oszustów, którzy regularnie starają się wykorzystać niewiedzę wielu osób dotyczących tego rozwiązania.

Prowadzisz przedsiębiorstwo? Polecamy uważać!

W ostatnim czasie wielu naszych klientów, otrzymało telefony oraz e-maile od firm, które próbowały wmówić, że usługa jest płatna lub okres bezpłatny wizytówki Google się skończył. Dodając informację, o tym że koszt przedłużenia funkcjonowanie Twojej wizytówki w wyszukiwarce wynosi 400,00 zł. Oszuści są w stanie wysłać fakturę i prosić o dokonanie zapłaty w terminie 14 dni.

W przypadku odmowy używają technik manipulacyjnych polegających na groźbach typu ” wizytówka zniknie z Google, gdyż wpłata jest potrzebna, aby ją utrzymać”. Taki argument jest wielkim kłamstwem – firma Google, nigdy nie poprosi Cię o dokonanie dodatkowej opłaty aktywacyjnej lub przedłużającej Twojej wizytówki.

Jak zareagować?

W czasie, kiedy otrzymasz telefon lub email z podobnym zachowaniem, prosimy Cię o ostrożność i dokładne sprawdź jak wygląda sytuacja z Twoją wizytówką. Najlepiej porozmawiaj z doświadczoną agencja reklamową lub osobą, która z marketingiem jest na „Cześć”

Wybrałeś świadomie i nawiązałeś współpracę z agencją reklamową, która zaczyna działać podejrzanie z Twoją wizytówką, możesz wysłać zgłoszenie naruszenia. do odpowiedniego działu pomocy w Google.

Pamiętaj! Agencja reklamowa, może odpłatnie pomoc skonfigurować i odpowiednio uzupełnić Twoją wizytówkę, lecz nigdy nie będzie pobierała opłat za funkcjonowanie.