Koniec ze stronami Business Site. Rewolucja w Google.

Koniec ze stronami Business Site szykuje się prawdziwa rewolucja. Na zmianę musi przygotować się wielu przedsiębiorców, którzy korzystają z Google Business Site. Platforma ogłosiła bowiem, że wszystkie strony utworzone za pomocą Profilu Firmy w Google zostaną wyłączone. Stanie się to już niebawem. Od 1 marca 2024 roku musimy więc być przygotowani na otwarcie nowego rozdziału dla strategii online.

Koniec ze stronami Business Site

Business Sites to nic innego, jak strony internetowe stworzone specjalnie dla firm, organizacji lub przedsiębiorstw, aby promować ich usługi, produkty, oraz ułatwić komunikację z klientami. Pełnią one kluczową rolę w budowaniu marki online, przyciąganiu potencjalnych klientów i umożliwiają utrzymanie relacji z już istniejącymi klientami.

Koniec ze stronami Business Site Google to usługa, która umożliwiała prostą prezentację firmowych produktów i usług w sieci. Co jej wyłączenie oznacza dla Twojej firmy? Przedsiębiorcy muszą teraz nieco zmienić i dostosować swoje strategie online. Co warto zrobić? Przede wszystkim, należy zrozumieć, czym dokładnie było Business Site. Była to prostsza alternatywa dla bardziej zaawansowanych stron internetowych, umożliwiająca prezentację podstawowych danych firmy.

Zapowiadane przez Google zmiany mogą okazać się doskonałą okazją do ulepszenia Twojej firmy, a także opracowania nowej, być może jeszcze skuteczniejszej strategii online. Witryny Business Site miały duże znaczenie dla SEO i NAP, czyli były źródłem dotyczącym danych kontaktowych, jak nazwa, adres, telefon. To wszystko składa się na pozycjonowanie strony. Dla niektórych przedsiębiorców stanowiły także swoistą alternatywę dla profesjonalnej witryny www.

Koniec ze stronami Business Site zostaną wyłączone

Właściciele firm, którzy dotychczas korzystali ze stron Business Site, powinni przede wszystkim zaktualizować informacje na swoich profilach w firmowych w Google. To pozwoli im na dalsze przekierowywanie użytkowników do własnej strony internetowej.

Domeny z rozszerzeniem business.site zostaną usunięte już 1 marca 2024 roku. Dlaczego to ważne? Brak linku do strony firmowej sprawi, że profil firmy w Google będzie prezentować się mniej profesjonalnie.

Dużo przedsiębiorców traktowało strony Business Site niemalże jak wizytówkę swojej firmy. Te witryny miały też pewien minus, były trudne w edycji. Ponadto, nie można tam było dodać więcej danych poza te zawarte w wizytówce GMB. Dlatego warto spojrzeć na ich wyłączenie jako szansę, na ulepszenie swojej działalności. Stworzenie nowej strony internetowej to szansa na wprowadzenie wielu udoskonaleń i innowacji. Profesjonalna agencja internetowa z pewnością z łatwością wprowadzi wszystkie zmiany.

Poznaj ofertę KB Project

Kolejnym krokiem jest rozważenie stworzenia własnej, bardziej zaawansowanej strony internetowej. W tym celu warto skorzystać z usług ekspertów, takich jak nasz zespół KB Project, który oferuje wsparcie w tworzeniu i utrzymaniu funkcjonalnych oraz atrakcyjnych witryn internetowych.

Zmiana w usłudze Business Site może być okazją do przejścia na wyższy poziom w prezentacji online biznesu. Warto wykorzystać ten moment, aby zaktualizować Profil Firmy w Google i rozważyć stworzenie bardziej zaawansowanej strony internetowej. Wsparcie ekspertów może być kluczowe w tym procesie.