Hotelarstwo w social mediach 2023

„Nie ma Cię na Facebooku – nie istniejesz”. Taką maksymę mogliśmy usłyszeć już kilka lat temu. Współcześnie sprawdza się to jeszcze lepiej, a zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw. Fanpage na Facebooku to taka wirtualna wizytówka firmy i często pierwsze miejsce, w jakim klienci szukają naszej firmy. Możemy tam zamieścić zdjęcia, cennik, link do strony, za pośrednictwem której można dokonać rezerwacji, adres, numer telefonu… można by tak wymieniać niemalże bez końca.

Ważne, aby aktywnie prowadzić swoje konto w mediach społecznościowych. Można tutaj łatwo angażować odbiorców ciekawymi treściami, grafikami, prowokować dyskusje, informować o promocjach i zniżkach. Koniecznie zadbajmy też o pozytywny wizerunek. Facebook pozwala nam też na przeprowadzenie kampanii promocyjnej, dzięki któremu za relatywnie niewielkie pieniądze możemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Kampania prowadzona za pośrednictwem Facebooka ma dużą zaletę – możemy zmierzyć i zbadać, do jakiej grupy nasza reklama dotarła. To o tyle istotne, że nie uzyskamy takich danych dotyczących na przykład billboardów czy papierowych ulotek, a często kosztują podobną kwotę. Dzięki obecnością w social mediach możemy też łatwo zadbać o stały kontakt z klientami i szybkość odpowiadania na ich pytania czy prośby. Warto również zachęcić gości do tego, aby oznaczali nas wrzucając zdjęcia z naszego hotelu – możemy za to zaoferować drobny upominek lub rabat. Taka prosta sprawa mocno zwiększa nasze zasięgi.

Zadbajmy o to, aby nasz wizerunek w sieci był zgodny z prawdą. Dopilnujmy sprawdzenia, czy zgadzają się adres, numer kontaktowy, godziny otwarcia, lokalizacja czy oferowane przez nas udogodnienia. Jeżeli korzystamy z portalów jak Booking czy Trivago to sprawdźmy, czy tam też wszystko się zgadza. Zadbajmy też o dobrą jakość zdjęć.

W kwestii promocji w sieci, można także skorzystać z płatnych usług i kampanii Google Ads. Pozycjonowanie, dopracowana wizytówka, to wszystko składa się na naszą pozycję w wyniku wyszukiwani. Warto o tym pamiętać.