Bądź autentyczny w social mediach

Lukrowane, pozowane i w pełni wyreżyserowane treści to zdecydowanie nie jest coś, co chcą oglądać współcześni odbiorcy. W dzisiejszych czasach zdecydowanie lepiej sprawdza się naturalność i autentyczność. Użytkownicy social mediów mają serdecznie dość kreowania rzeczywistości na potrzeby stworzenia perfekcyjnego ujęcia na Facebooka. Obecnie dużo większą popularnością i zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się autentyczne ujęcia. Pokazanie delikatnych mankamentów, ludzkich odruchów i naturalności. Warto o tym pamiętać kreując wizerunek swojej firmy w sieci.

Tego typu podejście w żaden sposób nie wyklucza pełnego profesjonalizmu – Bądź autentyczny

Pamiętajmy, że to podstawa prowadzenia jakiegokolwiek biznesu. Bądźmy jednak w tym wszystkim autentyczni. Nie zapominajmy o zespole, który tworzymy wraz ze swoimi współpracownikami. To ważne również dlatego, że media społecznościowe, zgodnie zresztą z nazwą, to jedna wielka sieć, społeczność, która dzieli się na jeszcze mniejsze grupy. Wszystkie jednak te grupy mają coś wspólnego, czy to zainteresowania, hobby czy ulubioną potrawę.

Zachowując autentyczność możesz dotrzeć do większej liczby odbiorców i w prosty sposób zaskarbić sobie ich sympatię. Ludzie lubią utożsamiać się z postaciami, które obserwują w sieci. Lubią znaleźć jakieś wspólne punkty z nimi. Trudno jest jednak odnaleźć choćby nic porozumienia z ideałem.

Działania prowadzone przez naszą markę zdecydowanie powinny być naturalne, bez zbędnego lukrowania i nienaturalności. Wiadomo, że każdy prezentując swoje produkty stosuje chociażby drobną obróbkę. Dotyczy to zarówno sesji zdjęciowych, wideo, czy tekstów wykorzystywanych jako opisy produktów. Ważne jest, żeby zachować w tym wszystkim zdrowy umiar i nie przesadzić w żadną ze stron. To coś, o czym warto pamiętać również w przypadku ewentualnych pomyłek i błędów, a także, to wyjątkowo ważne, w kwestii utrzymywania kontaktu z obserwującymi. Odpowiadając na wiadomości nie musimy ściśle przestrzegać sztywnych zasad. Często można tu sobie pozwolić na odrobinę luzu i skorzystać na przykład z emotikonów.