Ci przedsiębiorcy nie potrzebują strony internetowej?

Jeżeli czytałeś nasze poprzednie teksty, to pewnie już wiesz, że kompletnie nie warto prowadzić firmy poza przestrzenią internetową. Stworzenie witryny to obecnie dużo mniejsze koszty, niż jeszcze kilka lat temu. W takiej sytuacji praktycznie każdy przedsiębiorca może sobie już na nią pozwolić. Niestety, wielu wciąż ignoruje tę kwestię. Mało tego, niektórzy sądzą nawet, że nie potrzebują strony internetowej! Czy należysz do tej grupy?

„Mam sklep stacjonarny, nie potrzebuje strony internetowej?”

„Mam sklep stacjonarny, po co mi strona?” – to „argument”, który słyszymy chyba najczęściej. Są przedsiębiorcy, którzy nadal uznają posiadanie strony www za jednoznaczne ze sprzedażą online. To duży błąd. Taka strona to przede wszystkim wizytówka, która pozwoli potencjalnym klientom na znalezienie nas. W takim miejscu będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat przedsiębiorcy i prowadzonego przez niego biznesu. Trudno zaufać firmie, o której nie da się niczego dowiedzieć.

„Jestem w social mediach, to wystarczy” – niestety, nie wystarczy. Poza tym, profil na Facebooku to już każdy ma. Takie konto samo w sobie nie stanowi narzędzia marketingowego. Może za to być doskonałym miejscem do promowania strony internetowej.

Nie potrzebują strony internetowej?

„To niepotrzebne wydatki” – z przyjemnością udowodnimy, że tak nie jest. Agencja Kreatywna KB Project stworzy dla Ciebie profesjonalną stronę za naprawdę niewielką opłatą. Warto mieć to na uwadze, ponieważ każda, nawet ta z pozoru najprostsza strona internetowa, to większa szansa na pozyskanie nowych klientów.

„Mam już klientów, szkoda pieniędzy na kolejne reklamy” – to dość śmiałe założenie. Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak nieprzewidywalny potrafi być biznes. To super, że Twoja firma ma teraz wielu klientów, trzymamy kciuki, żeby było tak zawsze. Czy to jednak realne? Pamiętaj, że młode pokolenie spędza zdecydowanie więcej czasu w sieci. Chyba warto wyjść im naprzeciw.

„To bez sensu, i tak nie działa” – nie działa, jeżeli nie poświęcasz jej czasu. Strona internetowa to punkt wyjścia, samo jej posiadanie nie wystarczy. To trochę jak z prowadzeniem biznesu, samo założenie firmy nie dało Ci kokosów, prawda? Zadbaj o stronę www, a z pewnością odwdzięczy Ci się ona na wiele sposobów.

Myślimy, że teraz nie odnajdziesz swojego podejścia w żadnym z powyższych punktów. Sam widzisz, że strona internetowa to miejsce, które stwarza mnóstwo możliwości dla Twojej firmy. Warto się na nią zdecydować.