Facebook będzie płatny? Wszystko, co musisz wiedzieć o Meta Verified

Stało się. Największy portal social media wprowadza opcję płatne subskrypcji. Meta Verified dotarło już do Polski i od 5 lipca użytkownicy w naszym kraju mogą wpisywać się na listę oczekujących, co z kolei sprawi, że niedługo będą mogli liczyć na dostęp do subskrypcji, tak zwanego „płatnego Facebooka lub Instagrama”. Funkcja ta dostępna jest w dwóch wariantach – za 65 lub 80 złotych miesięcznie i niesie za sobą pewne korzyści.

„Płatny Facebook lub Instagram”, czyli Meta Verified obiło się w Polsce niemałym echem. Dość dyskusyjną kwestią są oczywiście koszty z tym związane. 80 złotych miesięcznie to cena abonamentu przy włączeniu Meta Verified w aplikacji. Nieco taniej jest w przeglądarce – 65 złotych miesięcznie. To spore kwoty w skali miesiąca, a w przeliczeniu na rok zbiera się już całkiem niezła suma.

Meta Verified w Polsce. Czy warto skorzystać?

Ze strony https://about.meta.com/technologies/meta-verified/ możemy się dowiedzieć, że skorzystanie z płatnej subskrypcji gwarantuje nam zweryfikowany status konta, ochronę przed podszywaniem, wsparcie techniczne, zwiększony zasięg oraz dostęp do ekskluzywnych dodatków. Wyjątkowo kusząca i intrygująco brzmi to ostatnie. O co chodzi? Po wykupieniu subskrypcji uzyskamy dostęp do naklejek, które nie są widoczne dla osób bez abonamentu. Mowa tutaj o naklejkach, które mogą wpłynąć na walory estetyczne naszych relacji i rolek. Zweryfikowany status konta to nic innego, jak niebieski znaczek, który ma potwierdzać naszą tożsamość. Ochrona przed podszywaniem ma nam zagwarantować aktywne monitorowanie naszego konta, pomoc techniczna to gwarancja uzyskania wsparcia od realnej osoby, natomiast zwiększony zasięg to po prostu większy zasięg widoczności publikowanych przez nas treści.