Dlaczego najczęściej wybieramy WordPress ?

Przejrzysta, schludna i starannie prowadzona strona internetowa to swoista wizytówka każdej firmy. To już nieodzowny element strategii polegającej na prowadzeniu działalności w sieci. Pomaga zadbać o relację z obecnymi klientami oraz znacząco zwiększa szansę na pozyskanie nowych. To także najlepszy sposób na zaprezentowanie pełnej gamy ofert, łącznie z galerią zdjęć oraz cenami. Współcześni klienci poszukiwanie oferty rozpoczynają od Internetu. Profesjonalna strona www to wyjście naprzeciw takim osobom.

Ponad 42% posiadaczy stron internetowych korzysta z platformy WordPress. Dotyczy to blogerów, małych firm, ale również dużych przedsiębiorstw. Dlaczego warto wybrać WordPress? 

Darmowy CMS, czyli dlaczego warto wybrać WordPress

Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak ważna w codziennym życiu jest sieć internetowa. Okazało się, że lwią część życia można prowadzić właśnie w Internecie. Dotyczy to zarówno zakupów, zamawiania jedzenia czy nawet nauki i pracy zdalnej. Taki obrót spraw zmienił sposób działania wielu firm. Przeniesienie działalności w Internet pomogło zminimalizować koszty polegająca na wynajęciu i opłaceniu biur stacjonarnych. To także ogromne ułatwienie dla pracowników, którzy nie musieli już tracić czasu na dojazd do siedziby firmy.

W 2003 roku na rynek wypuszczono open-source’owy system zarządzania treścią – WordPress, który został najpopularniejszym CMS-em na rynku. Nie jest to bezpodstawne. WordPress jest systemem open-source, co znaczy, że jego oryginalny kod źródłowy dostępny jest bezpłatnie, a ponadto może być rozpowszechniany swobodnie. To ważne zwłaszcza w sytuacjach, w których nie dysponujemy dużym budżetem.

Darmowy WordPress to mnóstwo możliwości
WordPress jest wprawdzie darmowym narzędziem, ale w ogóle nie oznacza to, że ma mało funkcji. Mało tego, można śmiało stwierdzić, że WordPress to narzędzie bardzo zaawansowane. Można dzięki niemu tworzyć rozmaite witryny. Najlepszym przykładem będą takie strony internetowe jak: Microsoft News, Facebook Newsroom, BBC America czy The Mozilla blog. To chyba najlepsza reklama – nawet prawdziwi giganci sieciowi korzystają z dobrodziejstw WordPressa! Mnóstwo darmowych wtyczek i szablonów umożliwia nam przygotowanie indywidualnego projektu przy zachowaniu minimalnych kosztów. WordPress jest na tyle intuicyjnym systemem CMS, że nawet początkujący twórca stron doskonale sobie z nim poradzi.

O dobrze stworzoną w WordPressie stronę trzeba odpowiednio zadbać. W dzisiejszych czasach niezwykle istotnym zagadnięciem będzie jej odpowiednie wypozycjonowanie. To pozwoli nam dotrzeć do większej ilości klientów. O optymalizację strony trzeba będzie zadbać w każdym etapie jej tworzenia. Tutaj liczy się nie tylko praca UX/UI Designer, ale także poprowadzenie całej strony z wykorzystaniem treści utworzonych przez kompetentnego Copywritera. Co ciekawe, strony zaprojektowane za pomocą WordPressa osiągają wyższe pozycje w Search Engine Results Page. To z kolei sprawia, że zdecydowanie łatwiej docierają do osób poszukujących konkretnych fraz. Dzieje się tak z prostego powodu – WordPress został stworzony z użyciem doskonale przetestowanego kodu najwyższej jakości.

Z czego wynika popularność WordPressa?

Blisko połowa współczesnych stron internetowych tworzona jest na kanwie WordPressa. Nie da się ukryć, że to wyjątkowa popularność. Skąd to się bierze? Dlaczego tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw właśnie tego systemu CMS?

Open-source system

Łatwo dostępne oprogramowanie, najwyższa jakość, bezpieczeństwo i prostota w obsłudze – takie właśnie idee przyświecały twórcom WordPressa. Teraz, z perspektywy blisko 20 lat użytkowania możemy śmiało powiedzieć, że twórcom udało się to wszystko zrealizować.

Kreowanie indywidualnych motywów

Dzięki narzędziu KB Project możemy stworzyć stronę internetową w oparciu o własne motywy. Jak to możliwe? To wszystko dzięki temu, że WordPress udostępnia kod źródłowy. Takie rozwiązanie pozwala na indywidualnie dopracowanie projektu pod kątem potrzeb każdej firmy.

WordPress i MultiSite

Znacie MultiSite? To wyjątkowo praktyczna funkcjonalność pozwalająca użytkownikom na stworzenie sieci stron www posiadających możliwość zarządzania nimi z poziomu jednego WordPressa. Po co? Po to, żeby móc chociażby administrować wiele stron przy wykorzystaniu jednego panelu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Regularne aktualizacje to rozwiązanie, dzięki któremu WordPress dba o zwiększenie bezpieczeństwa stron www tworzonych z wykorzystaniem tego CMS-a. Można także skorzystać z równie skutecznych wtyczek bezpieczeństwa.

Bezpłatne wtyczki

WordPress to wyjątkowe narzędzie, które zawiera w sobie wiele bezpłatnych wtyczek. Wliczają się w to również wtyczki zwiększające bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy polepszyć funkcjonalność swojej strony kompletnie bezpłatnie. Możemy oczywiście zwiększyć ich efektywność przechodząc do wersji premium.

Dlaczego najczęściej wybieramy WordPress ?

Po co WordPress?

Jak już pisaliśmy, CMS może być wykorzystywany dosłownie przez wszystkich. Dotyczy to zarówno zaawansowanych Web Developerów, jak i również osoby nie do końca znające się na kodowaniu. Co oczywiste, laicy programistyczni nie będą tworzyć równie zoptymalizowanych i zaawansowanych projektów jak doświadczone i zaawansowane technologicznie osoby. Może to jednak być początek wciągającej przygody i intensywnej drogi tworzenia stron www. Do czego możemy wykorzystać WordPress?

Strona internetowa, blog

Najlepszym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z blogowaniem czy pokazaniem swojej firmy szerszej publiczności będzie właśnie korzystanie ze strony stworzonej na WordPressie. To nie tylko doskonałe estetycznie rozwiązanie, ale również bardzo proste, dzięki czemu każdy sobie z tym poradzi.

Blog lub wizytówka

Jak już wspominaliśmy, zadbana i profesjonalnie stworzona strona internetowa to swojego rodzaju wizytówka każdej firmy. Warto także zoptymalizować taką stronę pod kątem SEO, co z kolei pozwoli nam na generowanie dodatkowego ruchu i, co za tym idzie, dotarcie do większej grupy klientów.

Prezentowanie twórczości

Strona internetowa daje nam możliwość zaprezentowania swojej działalności i twórczości w odpowiedni i skuteczny sposób. To stosunkowo niedrogie i skuteczne rozwiązanie pozwalające na dotarcie do jak największej grupy osób. Ponadto, dzięki stronie www możemy przedstawić w sieci mnóstwo charakterystycznych i stosownych dla naszej firmy informacji.

Warto pamiętać o prowadzeniu działalności zgodnie z zasadami SEO. Na tym etapie pomyślmy nad współpracą z profesjonalnym copywriterem. Tego typu współpraca wiąże się z zainwestowaniem pewnej kwoty, ale może mocno zaowocować. Dobrze wypozycjonowana strona to prawdziwy sukces w każdej wyszukiwarce. Dzięki takiej współpracy dotrzemy do osób szukających również pokrewnych haseł.

Na stronie internetowej możemy umieścić wszystkie niezbędne informacje, w tym także linki do social mediów czy dane kontaktowe.

Ile to kosztuje?

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu prawdziwych pasjonatów branży. Pod swoją opieką mamy projekty z całej Polski. Siedziba firmy KB Project Agencja Reklamowa mieści się w przepięknej wsi na Mazurach, często działamy również na terenie Białegostoku. Jednak dzięki temu, że jesteśmy w pełni mobilni, możemy profesjonalnie zatroszczyć się o przeprowadzenie kampanii z każdego zakątka kraju. Dojedziemy w dowolne miejsce. Oferujemy działania w zakresie fotografii i filmowania, marketingu, grafiki komputerowej, prowadzeniu social mediów czy budowaniu stron i sklepów internetowych.

Nie zwlekaj. Dołącz do grona ponad 400 zadowolonych klientów i wznieś swoją działalność na wyższy poziom.

Ile to kosztuje? Nie zwlekaj, napisz do nas, a my zrobimy dla Ciebie szybką i maksymalnie korzystną wycenę indywidualną. Łatwy, przyjazny i w pełni intuicyjny formularz znajdziesz tutaj: https://kb-project.pl/bezplatna-wycena/

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Możesz skontaktować się z nami również telefonicznie i mailowo. Jesteśmy dostępni pod numerem +48 690 146 659 oraz pod adresem biuro@kb-project.pl.

Napisz do nas – zapytać nic nie kosztuje. Czekamy na Ciebie. 😉