00
11 maja 2023
Karol Bondaruk
Bądź autentyczny w social mediach
Lukrowane, pozowane i w pełni wyreżyserowane treści to zdecydowanie nie jest coś, co chcą oglądać współcześni odbiorcy. W dzisiejszych czasach zdecydowanie lepiej sprawdza się naturalność i autentyczność. Użytkownicy social mediów mają serdecznie dość kreowania rzeczywistości na potrzeby stworzenia perfekcyjnego ujęcia na Facebooka. Obecnie dużo większą popularnością i zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się autentyczne ujęcia. Pokazanie delikatnych mankamentów, ludzkich odruchów i naturalności. Warto o tym pamiętać kreując wizerunek swojej firmy w sieci.
Tego typu podejście w żaden sposób nie wyklucza pełnego profesjonalizmu – Bądź autentyczny
Pamiętajmy, że to podstawa prowadzenia jakiegokolwiek biznesu. Przede wszystkim – Bądź autentyczny. Nie zapominajmy o zespole, który tworzymy wraz ze swoimi współpracownikami. To ważne również dlatego, że media społecznościowe, zgodnie zresztą z nazwą, to jedna wielka sieć, społeczność, która dzieli się na jeszcze mniejsze grupy. Wszystkie jednak te grupy mają coś wspólnego, czy to zainteresowania, hobby czy ulubioną potrawę.
Bądź autentyczny! Zachowując siebie w sposób naturalny możesz dotrzeć do większej liczby odbiorców i w prosty sposób zaskarbić sobie ich sympatię. Ludzie lubią utożsamiać się z postaciami, które obserwują w sieci. Lubią znaleźć jakieś wspólne punkty z nimi. Trudno jest jednak odnaleźć choćby nic porozumienia z ideałem.
Działania prowadzone przez naszą markę zdecydowanie powinny być naturalne, bez zbędnego lukrowania i nienaturalności. Wiadomo, że każdy prezentując swoje produkty stosuje chociażby drobną obróbkę. Dotyczy to zarówno sesji zdjęciowych, wideo, czy tekstów wykorzystywanych jako opisy produktów. Ważne jest, żeby zachować w tym wszystkim zdrowy umiar i nie przesadzić w żadną ze stron. To coś, o czym warto pamiętać również w przypadku ewentualnych pomyłek i błędów, a także, to wyjątkowo ważne, w kwestii utrzymywania kontaktu z obserwującymi. Odpowiadając na wiadomości nie musimy ściśle przestrzegać sztywnych zasad. Często można tu sobie pozwolić na odrobinę luzu i skorzystać na przykład z emotikonów.